-2.7 C
Pristina
28 Nëntor, 2020 - 08:17

Nëse e gjeni veten tek kjo listë, përfundimisht keni rënë në dashuri

Ah! Sa bukur të ndjesh se ke rënë në dashuri!

- Advertisement -

Edhe më bukur akoma është të mos kesh nevojë të bësh në mënyrë të përsëritur pyetjen “çfarë jemi ne”.

Nejse.

Ti ke nisur ndjen diçka ndryshe, ca flutura herë pas here kur sheh një mesazh të ri dhe sa herë dilni, koha fluturon. Të kesh rënë në dashuri vallë?

Për ta zbuluar, do të të vijë në ndihmë lista më poshtë.

Nëse teksa lexon pohon me kokë, urime! Je kokë e këmbë e/i dashuruar!

1. Ish-i? Kush dreqin është ish-i?

2. Ti vdes që ai/ajo të të qëndrojë afër, nuk mendon për seks!

3. Numëron sekondat që ai/ajo të të kthejë mesazhin!

4. Ke filluar vë re që çdo gjë përreth teje të kujton atë!

5. Kur një prej ish-ave shfaqet krejt nga hiçi, brenda teje s’ndryshon asgjë.

6. Bota duket kaq e bukur!

7. Flet gjithë kohës për gjëra që do të bëni bashkë në të ardhmen

8. As nuk të kujtohet më fiksimi i fundit që “të theu zemrën”.

9. Gjëra që dikur mendoje se i “urreje” tani të pëlqejnë dhe kalon mirë.

10. Ndihesh e sigurtë në praninë e tyre

11. Mund të bësh shaka lirshëm, pa menduar se si do ta marrë ai/ajo.

12. Mund të të acarojnë gjithë ditën, por sërish i do afër.

13. Kur ata mërziten ti je dyfish e mërzitur.

14. Ti ndjen nevojën për t’i dhënë atyre çdo lajm që merr.

15. Përmbaje pak veten kur i flet gjithë ditën shoqeve për atë!

16. Do të bësh gjëra që i ke bërë edhe më parë, por ai/ajo s’ka qenë aty!

Të fundit

MPJD e Kosovës mbulohet nga flamuri kuq e zi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është mbuluar ngjyrat kuq e zi. Flamuri kombëtar kuq e zi është vendosur në ballë te ndërtesës së...

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me...

Haradinaj: Nëse doni ta nominoni Murat Jasharin për president, mblidhni nënshkrimet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po shprehet e bindur se lideri i saj, Ramush Haradinaj do të jetë presidenti i ardhshëm i vendit. Por,...

Veliu apel llapjanëve para zgjedhjeve: Mos bini pre e interesave të VV’së

Ministri i Mbrojtjes, Agim Veliu, njëherësh edhe ish-kryetar i komunës së Podujevës, i ka bërë thirrje qytetarëve llapjanë të dalin masivisht në zgjedhje. Veliu, përmes...

Arban Abrashi thyen rëndë ligjin, del në fushatë me COVID – a do të dënohet me 500 euro?

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka bërë një shkelje tërëndë ligjore. Pas nëntë ditëve që ka njoftuar se është i infektuar me virusin Covid-19,...

E ulët: Mjeku i QKUK’së e quan “gërxhul” Isa Mustafën, pyet nëse akoma është gjallë

Nuk janë të rralla komentet ofenduese ndaj kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës. Një i tillë është lënë edhe sonte në shkrimin...

Gazetarja austriake i përshkruan si “heronj politikë” Vjosa Osmanin e Albin Kurtin pas situatës së Speciales

Gazetarja austriake, Adelheid Wölfl, në një analizë të shkruar në mediumin prestigjioz vjenez ‘Der Standard’, lidhur me ish-anëtarët e UÇK’së që po akuzohen nga...

Të tjera nga rubrika

MPJD e Kosovës mbulohet nga flamuri kuq e zi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është mbuluar ngjyrat kuq e zi. Flamuri kombëtar kuq e zi është vendosur në ballë te ndërtesës së...

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me...

Haradinaj: Nëse doni ta nominoni Murat Jasharin për president, mblidhni nënshkrimet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po shprehet e bindur se lideri i saj, Ramush Haradinaj do të jetë presidenti i ardhshëm i vendit. Por,...

Veliu apel llapjanëve para zgjedhjeve: Mos bini pre e interesave të VV’së

Ministri i Mbrojtjes, Agim Veliu, njëherësh edhe ish-kryetar i komunës së Podujevës, i ka bërë thirrje qytetarëve llapjanë të dalin masivisht në zgjedhje. Veliu, përmes...