8.5 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

‘Nëse ai është Biden, unë jam Erdogani’/ Presidenti turk injoron homologun amerikan

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u përpoq të diskreditonte presidentin amerikan, Joe Biden.

Erdogan iu përgjigj gazetarëve, të cilët e pyetën se si e komenton faktin që gjatë qëndrimit të tij në Nju Jork për Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së nuk mundi të linte një takim personal me të.

- Advertisement -

Erdogan është përgjigjur: Për çfarë arsye duhet të takoheshim? Nëse ai është Biden, unë jam Erdogan.

Ndërkohë, në pritjen që do të bëhet nga presidenti amerikan Joe Biden sonte për nder të liderëve pjesëmarrës në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, presidenti turk dhe ai i SHBA do të jenë bashkë në të njëjtin vend.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -