fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Nëna e nxënëses rrah mësuesen në prani të fëmijëve në Prishtinë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Kamerat e sigurisë kapën secilin detaj të incident.

Por për gazetarët, pamjet s’janë të qasshme njëlloj sikur rrëfimi i zyrtarëve të shkollës për rrahjen që ndodhi javën e kaluar.

- Advertisement -

As mësuesja me inicialet M.B. që u përfshi në përleshjen fizike, të premten s’ishte në punë.

Por një prind tjetër, fëmija i së cilës pa gjithçka nga afër, tregon si rrodhi ngjarja në fjalë.

Nxënësit e klasës së dytë u shqetësuan mjaftë me ato pamje që i panë për së afërmi.

Edhe prindërit e tjerë shprehen se gjeste të tilla në objektet edukativo-arsimore, duhet të mënjanohen tërësisht.

- Advertisement -

Nga Drejtoria për Arsim në Komunën e Prishtinës thanë se prindi në fjalë ka probleme shëndetësore dhe rasti është duke u trajtuar së bashku me Policinë, Prokurorinë dhe Qendrën për Punë Sociale.

- Advertisement -

Të fundit

Çfarë do të thotë “magnituda” dhe “intensiteti” i tërmetit?

Madhësia dhe intensiteti i një tërmeti janë dy koncepte që shpesh ngatërrohen. Magnituda e tërmetit përcaktohet nga vlera e...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -