16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

“Ne s’kemi ushtri”: Vullnetari rus kthehet i zhgënjyer nga Ukraina

Pasi i biri i tij, ushtar i Rusisë, u vra në Ukrainë, Rinat Sadykov iu bashkua vullnetarisht forcave ruse. Pas kthimit në shtëpinë e tij, në Siberi, ai flet për humbjen e të birit dhe për zhgënjimin me gjendjen e ushtrisë ruse në Ukrainën lindore.

- Advertisement -

(Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

VIDEO

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -