16.9 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

“Ne jemi një”/Rama: Nëse Kosova detyrohet për Iuftë, bashkohemi dhe ne

Kryeministri Edi Ramas sot gjatë bisedimeve në Kosovë, është shprehur se nëse Kosova hyn në Iuftë me Serbinë, atëherë edhe Shqipëria do të bashkohët krah Kosovës.

Ai theksoi se Kosova nuk ka nevojë të shkojë në drejtim të Iuftës edhe një herë, vetëm nëse –shtoi ai, do të jetë e detyruar ta bëjë diçka të tillë.

Nëse ndodh diçka e tillë, atëherë edhe Shqipëria do të jetë e detyruar të ndjekë atë drejtim, tha Rama duke shtuar “se ne jemi një”.

…“Besoj e kanë të qartë, që Serbia mund të qëndrojë në distancë nga Rusia që flaka e Iuftës mos të vijë këtu.

Këtu është thelbi i tradhtisë sime, tradhti për të cilën nuk jam pishman.

Mendoj se ne kemi vuajtur boll.

Kur them ne, nuk them unë. Në radhë të parë Kosova ka vuajtur shumë, nga Iuftërat, flaka e shkatërrimet.

- Advertisement -

Nuk ka nevojë më të shkojë në atë drejtim, përvec nëse e detyrojnë. E nëse e detyrojnë , e detyrojnë edhe Shqipërinë pasi ne jemi një.

E për sa kohë nuk na detyrojnë, nuk kemi pse i shkojmë asaj rruge“, tha Rama.

Të fundit
Lajme të lidhura