9.1 C
Pristina
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -

“Ndryshoni ligjin”, i riu nga Gjilan tregon historinë: Më larguan nga FSK-ja bashkë me 13 persona

Ermelind Kastrati një i ri nga Gjilani është larguar nga Forca e Sigurisë së Kosovës për shkak të një tatuazhi.

Kastrati ka shkruar në Facebook se ka pritur një vit për të nisur tranimet. Ai shkoi të hënën në kazermë dhe vetëm pas pak ditësh e njoftuan se duhet të largohet meqë në trup ka tatuazh.

- Advertisement -

I riu nga Gjilani thotë se bashkë me të janë larguar edhe disa të tjerë.

Postimi i plotë:

1 Vjet u bonen prej Aplikimit në FSK , edhe ne fund erdh lajmi qe u pranum shkum te hanen ja nisem trajnimit sot na erdh mesazhi qe duhet me liru kazermen nja 10-13 persona se kemi tattoja per qudi, asnje ushtar as ne kosov e as jasht kosoves nuk ka tatu , ndryshoni ligje o njerz se me prit 1 vjet edhe fund met hek veq qe ekom ni tato si :

- Advertisement -

Mu shterrshin syt nese pushoj

Lirine tende me endrrue

Mallkue qoft gjaku im

- Advertisement -

Nese mvrasin pa Iuftue,

Ky sen osht marre psiqikisht na keni lodh mu e qata 13 persona qe 2 dit mrenaa pa

Dit qe apovazhdojm a po na hekni MARRE ska shtet as kurr ska me pas.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -