3.3 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 10:55

Ndërron jetë nga Covid ish-ministri i Transporteve

Mësohet se ditën e sotme ka ndërruar jetë nga koronavirusi ish-ministri i Transporteve Ilir Mata. Ikja e tij ka lënë një dhimbje të thellë te bashkëshortja, vajza dhe gjithë familja Mata.

Mësohet se Mata ishte infektuar edhe me Covid ku po luftonte me virusin prej 22 dhjetorit. Ai ka qenë presidenti i Shoqatës së Transportuesve Ndërkombëtarë Rrugor “Analtir”.

Mata ishte baba i tre vajzave.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

error: Përmbajtja mbrohet !!