13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Ndërpritet ndeshja Rumani – Kosovë, ekipet largohen nga fusha

- Advertisement -

Është ndërprerë ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës.

- Advertisement -

Gjyqtari kryesor ndeshjes ka vendosur për ndërprerjen e ndeshjes, pasi disa tifozë rumun kanë ndezur mjete piroteknike.

Ata gjithashtu kanë shfaqur mesazhe skandaloze kundër shtetit të Kosovës.

- Advertisement -

Rumunët po dëgjohen që nga fillimi i ndeshjes duke brohoritur “Serbia, Serbia”.

Ekipet janë larguar drejt zhveshtoreve.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -