fbpx
-3.6 C
Pristina
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

“Ndalojmë Putinin nga financimi i luftës”, Mbretëria e Bashkuar ndërpret importet e gazit rus në vend

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Mbretëria e Bashkuar ka mbyllur sot të gjitha importet e gazit natyror të lëngshëm rus, ka thënë ministria e Jashtme e vendit.

Në një deklaratë në Twitter, organi qeveritar tha se Mbretëria e Bashkuar “po e ndalon Putinin nga financimi i luftës së tij të paligjshme dhe duke mbështetur vendet në mbarë botën për të reduktuar varësinë e tyre”.

- Advertisement -

Gjermania filloi një përpjekje për të ruajtur gazin dhe për të diversifikuar furnizimet e saj pas pushtimit të Ukrainës dhe filloi ndërtimin e terminaleve të gazit të lëngshëm natyror.

- Advertisement -

Të fundit

34-vjeçarja hidhet nga kati i dytë i banesës, ndodh mrekullia

Depresioni shpeshherë është cilësuar si një faktor serioz që mund të drejtojë njeriun drejt vetëvrasjes. Ndjenjat e dëshpërimit, zemërimit,...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -