7.7 C
Pristina
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

NATO: KFOR’i është i gatshëm të ndërhyjë

Zëvendës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Mircea Geoana, ka thënë se Serbia e Kosova duhet të tregohen të përmbajtshme dhe të parandalojnë përshkallëzimin e situatës.

- Advertisement -

Këto deklarime, Geoana i bëri pas një bisede që pati me emisari special i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

“Bisedova me Përfaqësuesin Special të BE-së, Mirsolav Lajçak për situatën e tensionuar në veri të Kosovës”, ka shkruar Geoana, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, ai tha se KFOR-i mbetet vigjilent dhe i gatshëm për të ndërhyrë nëse rrezikohet stabiliteti.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -