16 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Nata e dytë në Beograd, Rama e Vuçiq në momente relaksi buzë lumit Sava

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq dhe kryeministri shqiptar, Edi Rama, sonte kanë shijuar momenti relaksi buzë lumit Sava në Beograd.

- Advertisement -

Vuçiq e ka publikuar këtë fotografi me Ramën duke u relaksuar në llogarinë e tij në rrjetin social Instagram, duke thënë se po ndihet krenar për miqësinë që e kanë krijuar me Shqipërinë gjatë viteve të fundit.

“Krenar për Beogradin në ujë dhe miqësinë me Shqipërinë që kemi krijuar gjatë viteve të fundit”, shkroi Vuciq.

Ndryshe, sot është nata e dytë e qëndrimit të Ramës në Beograd, aty ku po mbahet samiti i radhës të “Ballkanit të Hapur” e ku priten të firmosen disa marrëveshje mes tre liderëve kryeministrit shqiptar, Edi Ramës, Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski dhe Presidentit të Serbisë Vuçiç.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -