10 C
Pristina
Wednesday, February 21, 2024

Naim Murseli hyn fshehurazi në gjykatë

- Advertisement -

Raportohet se Naim Murseli i dyshuar për organizimin e vrasjes së Liridona Ademajt, ka hyrë në Gjykatën Themelore të Prishtinës nga një hyrje tjetër dhe larg mediave.

- Advertisement -

Ende nuk dihet nëse janë në gjykatë edhe dy të dyshuarit tjerë, dorasi Granit Plava dhe Kushtrim Kokalla, pjesëtar i FSK-së.

Seanca është paraparë të nisë në orën 09:30.

- Advertisement -

Për këtë seancë kanë ardhur edhe familjarët e të ndjerës, Liridonës. Vëllëzërit e saj janë parë në oborrin e pallatit të drejtësisë.

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka zhvilluar një aksion simbolik para Gjykatës Themelore në Prishtinë.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -