14.4 C
Pristina
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -

Nagavci reagon për përjashtimin e mësueses me shami

Arsimtarja e matematikës, në një shkollë të komunës së Suharekës, Remzie Lezi, në fashatin Reshtan të komunës së Suharekës është përjashtuar nga puna për shkak të vendosjes së shamisë.

Këshilli Drejtues i Shkollës ka vendosur në mënyrë unanime, që Lezi të përjashtohet nga shkolla.

- Advertisement -

Jasharaj i SBASHK-ut për shaminë: Fatmirësisht nuk është debatuar një temë e tillë

Pas kësaj ka reaguar Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Nagavci është përgjigjur në pyetjen e një komentueseje në rrjetet sociale, duke e vlerësuar vendimin e paligjshëm.

- Advertisement -

“Ky Vendim, nëse ekziston vërtetë, është i paligjshëm, i padrejtë dhe si i tillë nuk shkakton asnjë pasojë juridike”, ka shkruar Nagavci.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -