15.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Nafta sot më lirë sesa dje, ky është çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

Dje çmimi maksimal i naftës ishte 1.71 euro, sot do të jetë 1.70.

Këtë e ka kumtuar Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, në raportin ditor për çmimet e naftës, benzinës dhe gazit.

- Advertisement -

E çmimi maksimal i benzinës për litër do të jetë 1.36 euro.

Ndërkaq, gazi do të kushtojë 76 cent.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -