30.3 C
Pristina
Wednesday, June 12, 2024

Musliu mediave të Vuçiqit: Ua kujtoj çfarë i ndodhi Gjuriq-it në Prishtinë

- Advertisement -

Mediat serbe po përpiqen të nxisin konflikt me Kosovën ku është publikuar një videoklip që lavdërohet presidenti serb Aleksandër Vuçiq.

- Advertisement -

Tek përshkrimi i videoklipit të shkurtër shkruhet, “Te Pink, kulmi i çmendurisë në agim. Kënga që lavdëron Aleksandër Vuçiqin me tekstin “Të gjithë që janë një vëlla për një vëlla me Aleksandër Komandantin”.

Për këtë ka reaguar eksperti i Sigurisë, Agim Musliu, duke thënë që mediat e Vuçiqit po përpiqen të nxisin konflikt, por që mos të harrohet ajo çka i ndodhi Marko Gjuriq-it në Kosovë.

- Advertisement -

closevolume_off
“Ndërsa mediat e Vuçiqit përpiqen të nxisin një konflikt me Kosovën, duke e quajtur presidentin e tyre një komandant që do ta “çlirojë” Kosovën nga NATO dhe shqiptarëve, ua kujtoj se çfarë i ndodhi një herë në Srebrenicë, apo çfarë i ndodhi Marko Djuric në Prishtinë!”

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -