3.3 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

Mushkolaj pas vendimit të Listës Serbe për bojkotim: Kjo është karta e fundit e Vucicit

“Kjo është karta e fundit e Vuçiqit në përpjekje për të manipuluar me situatën në veri të vendit”. Kështu është shprehur analisti, Imer Mushkolaj për Portalin Dukagjini pas vendimit të Listës Serbe për bojkotimin e institucioneve të Kosovës.

Në takimin e mbajtur në Zveçan, Kyetari i Listës Serbe, Goran Rakiq dhe katër kryetarëve të komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, kanë vendosur për bojkotimin e institucioneve të Kosovës.

- Advertisement -

Sipas Mushkolaj, një situatë e tillë paraqet një sfidë për institucionet e vendit.

“Kjo është karta e fundit e Vuçiqit në përpjekje për të manipuluar me situatën në veri të vendit. Por, po ashtu, është një sfidë për institucionet e Kosovës se si t’i japin zgjidhje situatës së krijuar, duke pasur parasysh gjendjen e brishtë të sigurisë”, ka deklaruar Mushkolaj.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -