fbpx
2.2 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Murati: Një sistem pensional na e shkatërroi Serbia tash këtë po do ta bëjë opozita

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ministri i Financave, Hekuran Murati në fjalën e tij në Kuvend ka kundërshtuar nismën për tërheqjen e 30 % të mjeteve nga Trusti.

Ai ka thënë se përmes kësaj nisme po synohet shkatërrimi i sistemit pensional që e ka Kosova dhe thotë se ky është qëllimi i opoziës.

Tutje Murati ka thënë se një sistem pensional që e kishte pasur Kosova e shkatërroi Serbia duke i marrë fondet dhe thotë se tashmë edhe opozita po synon që ta shkatërrojë systemin aktual pensional,

- Advertisement -

“Me këtë nismë po synohet shkatërrimi i një sistemi pensional. Kjo tashmë edhe është thënë nga deputetë të opozitës. Synimi është që të merren këto 30 % , pastaj edhe 30 të tjera dhe të shkatërrohet ky sistem, e pastaj të kontribuojnë gjeneratat për gjeneratë. Ne e kemi pas një sistem pensional që na e ka shkatërru Serbia e na ka marrë fondet, tash edhe opozita po don me e shkatërru, ky është synimi.”, ka deklaruar Murati.

- Advertisement -

Të fundit

Vuçiq: Do ta dëgjoj me vëmendje deklaratën e presidentit të Kroacisë për Kosovën

Do ta dëgjoj me vëmendje deklaratën e presidentit të Republikës së Kroacisë, tha të hënën presidenti serb Aleksandar Vuçiq...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -