16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Murati fton bizneset t’ua rrisin pagat punëtorëve: Do ta subvencionojmë gjysmën

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se do t’i ndalin në ndihmë të gjitha bizneseve që do të ua rrisin pagat punëtorëve të tyre.

- Advertisement -

Ai tha se kjo shumë do të subvencionohet gjysma nga ana e pushtetit për tre muaj radhazi.

“Do të kenë mbështetje. I bëj thirrje bizneseve dhe punëtorët që të bëhet kjo rritje e pagës. Dhe ne do të mbështesim për tre muajt e ardhshëm. Sa i përket studentëve, ne do të iu njoftojmë ditëve në vijim sa i përket formularit të aplikimit. Do t’i mbështesim qytetarët”, tha ai në një konferencë për media

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -