17.5 C
Pristina
20 Shtator, 2020 - 12:23

Mund t’ju vjedhin të gjitha të dhënat, këto 6 aplikacione fshini menjëherë nga telefoni juaj

Google ka hequr edhe 6 aplikacione të tjera nga Play Store, ndërsa ekspertët e teknologjisë paralajmërojnë përdoruesit e sistemit Android t’i fshijnë këto aplikacione që përmbajnë viruse.

Sipas raportimeve, këto aplikacione përmbajnë virusin “Joker” që mund të instalojë në fshehtësi programe spiune të cilat më pas vjedhin të dhënat te abonimet që keni bërë.

Ndonëse këto aplikacione janë hequr nga Google Play Store, ato duhet të çinstalohen edhe nga telefoni, në mënyrë që të mos shkaktojnë dëm.

Aplikacionet me virus janë:

Safety AppLock: 10,000+ downloads

Convenient Scanner 2: 100,000+ downloads

Push Message-Texting&SMS: 10,000+ downloads

Emoji Wallpaper: 10,000+ downloads

Separate Doc Scanner: 50,000+ downloads

Fingertip GameBox: 1,000+ downloads

Të fundit

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...

Turqia paralajmëron Shqipërinë në konfliktin me Greqinë: Kujdes, mund t’ju ndodh kjo gjë

Admirali Xhihat Jajxhë është rikthyer në televizionet turke me deklaratat paralajmëruese ndaj rrezikut që Greqia të përfitojë nga zona detare sërish në kurriz të...

Të tjera nga rubrika

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...

Turqia paralajmëron Shqipërinë në konfliktin me Greqinë: Kujdes, mund t’ju ndodh kjo gjë

Admirali Xhihat Jajxhë është rikthyer në televizionet turke me deklaratat paralajmëruese ndaj rrezikut që Greqia të përfitojë nga zona detare sërish në kurriz të...