16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Mposhti serbin, mundësi çeçen nderon Shqipërinë dhe tenton titullin kampion bote në mes të Beogradit

Mundësi i natyralizuar shqiptar, Zelimkhan Abakarov shkruan historinë në mes të Beogradit.

Mundësi kuqezi shkëlqeu në gjysmëfinalen e Botërorit të mundjes, ku mposhti medalistin olimpik serb, Stevan Miçiç, në vendlindjen e këtij të fundit.

- Advertisement -

Abakarov arriti finalen pasi dominoi ndeshjen kundër Miçiç, duke i garantuar Shqipërisë medaljen e argjendtë.

Të shtunën, ai do të luftojë për t’u shpallur kampion Bote në mes të Serbisë.

- Advertisement -

Kjo është një arritje e madhe nga Abakarov, i cili do luftojë të shtunën për titullin e kampionit të botës kundër Thomas Gilman, në orën 18:00.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -