20.7 C
Pristina
Monday, August 8, 2022

Mot “përvëlues” sot në Kosovë: Ja sa do të shkojnë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjatë pjesës së dytë të ditës vende-vende parashihen edhe kushte për reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-36 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s.

Muaji korrik ka shënuar shifra rekorde të temperaturave në qytete të ndryshme të Kosovës

Të fundit
Lajme të lidhura