fbpx
-1.7 C
Pristina
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Mori armën e nënës dhe e futi në çantën e shkoIIës, 6-vjeçari qëllon qëIIimisht mësuesen

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Një fëmijë gjashtë vjeçar përdori pistoletën e blerë ligjërisht nga nëna e tij për të qëlluar mësuesin në një shkollë amerikane, thotë policia.

Në një konferencë shtypi të hënën, policia në Virxhinia tha se fëmija e kishte future pistoletën në çantën e shpinës, shkruanBBC.

- Advertisement -

Fëmija qëlloi qëllimisht mësuesen e tij, Abigail ‘Abby’ Zwerner, gjatë orës së mësimit të premten.

Policia thotë se ajo arriti të shoqëronte studentët e saj drejt sigurisë përpara se të thërriste për ndihmë për veten.

Zwerner, 25 vjeç, ndodhet në spital në një gjendje të qëndrueshme.

Policia në Newport News, një qytet me 180,000 banorë në veri-perëndim të Virginia Beach, tha se ata folën me mësuesin më herët të hënën.

- Advertisement -

“Ajo është një hero”, tha shefi i policisë Steve Drew, duke shtuar se zonja Zwerner e ka pyetur vazhdimisht për mirëqenien e nxënësve të saj që ishin në klasë në momentin e të shtënave.

Policia mori një telefonatë për një mësues që u qëllua rreth orës 14:00 me orën lokale (19:00 GMT) të premten në shkollën fillore Richneck. Kur hynë në klasë, gjetën një nxënës 6-vjeçar të frenuar nga një punonjës i shkollës.

Shefi Drew tha se fëmija qëlloi me një plumb në drejtim të mësueses të tij. Ai shtoi se “të shtënat nuk ishin të rastësishme, ishin të qëllimshme” dhe se ndodhi teksa zonja Zwerner po jepte një mësim.

- Advertisement -

Të fundit

Nxirret nga rrënojat me cigare në gojë, s’e heq as pas insistimit të shpëtimtarëve

Turqia është goditur të hënën nga një tërmet shkatërrimtar që ka lënë mijëra të vdekur, mijëra të pastrehë dhe...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -