fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Momenti kur ushtari ukrainas shkatërroi tankun rus i vetëm nga një distancë shumë e afërt

Pamjet e ushtarit ukrainas duke shkatërruar tankun rus T-80 i vetëm i tronditën të gjithë.

Pamjet e parashutistit duke dalë papritur nga pemët ku fshihej dhe duke goditur tankun u pasqyruan nga kamerat e dronëve.

- Advertisement -

Tanku luftarak T-80 i përdorur nga Rusia në Luftën e Ukrainës u bë i paefektshëm si rezultat i një suImi të papritur ndërsa përparonte në zonën pyjore.

Shihet se ushtari ukrainas i fshehur në pemë ka dalë papritur nga pemët që ishte fshehur dhe ka goditur tankun rus me një raketë antitank.

- Advertisement -

Në pamjet e shpërndara në Twitter, shihet se ushtari ukrainas ka dëmtuar kullën e tankut rus me një goditje të vetme dhe tanku është djegur nga shpërthime pasi ka përparuar disa metra.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -