-5.5 C
Pristina
17 Janar, 2021 - 23:24

Momenti kur qytetari shpëton jetën e një qeni nga vërshimet e ujit në Hodonoc të Kamenicës

Pas reshjeve të fundit të shiut dhe borës, vendi ynë është përfshirë nga përmbytjet dhe vërshimet.

- Advertisement -

Gjatë gjithë ditës, janë raportuar edhe dëme të shumta materiale që ka shkaktuar kjo situatë, ku uji ka arritur të depërtojë edhe brenda objekteve të banimit.

Por, dikush bëri një vepër humane brenda kësaj gjendjeje.

IndeksOnline sjellë një video, ku shihet se si një qytetar shpëton jetën e një qeni në fshatin Hodonc, i cili kishte mbetur jashtë oborrit të një industrie të mishit.

Të fundit

Të tjera nga rubrika