19.3 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -

Momenti kur helikopteri gjen alpinistët shqiptarë dhe i evakuuon nga një zonë e rrezikshme

Dy alpinistë shqiptarë të cilët ishin bllokuar zonën e Valbonës, tashmë janë shpëtuar prej aty për t’u dërguar në Spitalin e Traumës.

Kështu ka njoftuar të hënën Agjencia Telegrafike Shqiptare.

- Advertisement -

Përmes një video të publikuar në Facebook shihen helikopterë për të shpëtuar alpinistët.

“Në kohë rekord të dy alpinistët e bllokuar në një zonë të thepisur u dërguan për ndihmë në spitalin e Traumës. Mirënjohje pilotëve të Forcës Ajrore. Të angazhuar për një turizëm të sigurt në të gjithë Shqipërinë”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -