22.7 C
Pristina
Wednesday, July 24, 2024

Momente emocionuese, stadiumi nderon ish-futbollistin e Chelsea që vdiq nga tërmeti

- Advertisement -

Ndeshja mes Newcastle dhe Liverpool në Premier League u hap me një homazh për ish-futbollistin ganez, Christian Atsu i cili humbi jetën në tërmetin tragjik në Turqi.

- Advertisement -

Ish-lojtari i Chelsea u nderua në stadium duke mbajtur 1 minutë heshtje në nder të tij.

Në stadium ndodhej edhe bashkëshortja Marie-Claire Rupio, e shoqëruar nga fëmijët e tyre. Gjithashtu edhe lojtarët e të dyjavë ekipeve duartrokitën dhe i gjithë stadiumi u ngrit në këmbë për Atsunë.

- Advertisement -

31-vjeçari ka qenë pjesë e disa ekipeve të mëdha si Cheslea, Porto, Everton dhe Newcastle.

- Advertisement -
- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -