11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Moderatori argjentinas i gëzohet vdekjes së Mbretëreshës, hap shampanjën për të festuar vdekjen e saj: Plaka shkoi në ferr (VIDEO)

Një drejtues televiziv argjentinas ka ngjallur neveri tek publiku pasi u shfaq duke festuar vdekjen e mbretëreshës Elizabeth II duke hapur një shishe shampanjë.

Vdekja e Mbretëreshës u njoftua mbrëmjen e djeshme, me një deklaratë nga Buckingham Palace ku thuhej: “Mbretëresha vdiq paqësisht në Balmoral këtë pasdite. Mbreti dhe bashkëshortja e Mbretëreshës do të qëndrojnë në Balmoral këtë mbrëmje dhe do të kthehen në Londër nesër”.

- Advertisement -

Teksa të famshëm dhe politikanë në mbarë botën kanë bërë homazhe teksa kombi mban zi, prezantuesi Santiago Cuneo u shfaq duke festuar vdekjen e Mbretëreshës në një klip që është bërë viral.

Prezantuesi e quan atë “plakë” dhe pastaj ngre dolli për vdekjen e saj. Cuneo tha: “Personi i duhur ka vdekur” dhe “Plaka më në fund shkoi në ferr”.

Ai shkroi në Twitter në spanjisht: ‘Vdiq çanta e vjetër me m*t!!!! Gëzim i pamasë dhe i përjetshëm!!!’

- Advertisement -

Klipi ka ngjallur neveri në të gjithë rrjetet sociale.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -