16 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Mjekët e QKUK’së në Hagë: Sa të ketë jetë mbi tokën e Kosovës, përjetë do u jemi mirënjohës

Infektologu, Salih Ahmeti dhe urologu, Bashkim Gllareva kanë vizituar ish Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe ish kryeparlamentarin Kadri Veselin në Hagë.

- Advertisement -

Urologu përmes një postimi në facebook kanë njoftuar se sot gjatë ditës kanë qëndruar në Hagë për të vizituar ish krerët e shtetit.

Sipas Gllarevës Thaçi dhe Veseli kanë sakrifikuar për Kosovën dhe ende janë duke sakrifikuar.

“Kështu i njohim dhe kështu po vazhdojnë të qëndrojnë edhe në këtë vend të huaj, ku padrejtësisht po mbahen. Dinjitetshëm, UÇK-në tani po e mbrojnë edhe në Hagë”, ka shkruar ai në facebook.

- Advertisement -

Gjatë vitit 2020 Gllareva e pati trajtuar ish Presidentin Thaçi duke ia larguar gurët në veshkë.

Postimi i plotë:

Nuk u dorëzuan dhe nuk u ndalën. Rezistuan, punuan dhe e krijuan UÇK-në. E rritën, luftuan dhe u bënë çlirimtarë.

- Advertisement -

Për UÇK-në, për lirinë dhe popullin tonë, për të kaluarën, të tashmen e të ardhmen e Kosovës, ata ende po sakrifikojnë.

Zemërluanë dhe të pathyeshëm!

Kështu i njohim dhe kështu po vazhdojnë të qëndrojnë edhe në këtë vend të huaj, ku padrejtësisht po mbahen. Dinjitetshëm, UÇK-në tani po e mbrojnë edhe në Hagë!

Sa të ketë jetë mbi tokën e Kosovës, përjetë do u jemi mirënjohës.

Krenar me veprën, idealet dhe virtytet tuaja. Krenar me JU, çlirimtarë!

Shqiptarët, kudo që janë, krahëhapur po ju presin!

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -