16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Misi i Ukrainës i bashkohet Iuftës: Kam gati një pIumb për Putinin

Ish-mbretëresha e bukurisë, e cila ndërroi mënyrën e jetesës me vijën e parë të Iuftës në Ukrainë, ka paralajmëruar se ka gati një pIumb për Vladimir Putin.

Evgenia Prokopenko, 35 vjeç, përshëndeti familjen dhe të dashurit e saj gjashtë muaj më parë dhe shkoi në llogore si ndihmëse për të ndihmuar trupat ukrainase që Iuftonin kundër forcave të Putinit.

- Advertisement -

Evgenia, e cila ishte “mbretëresha e Ukrainës” dhe një finaliste e Miss Earth në 2012, tha se ka parë miqtë dhe shokët të vdesin dhe jeta e saj ka ndryshuar “drastikisht”, shkruan The Sun.

Dhe nëse Evgenia do ta takonte ndonjëherë Putinin, ajo tha se “nuk do të kishte fjalë” për të por “vetëm një pIumb”.

- Advertisement -

“Unë flas rusisht rrjedhshëm, por nuk e di gjuhën e Putinit”, tha ajo për Daily Star.

“Nuk e di në cilën gjuhë është ende e mundur të flasësh me të, sepse ai refuzon të kuptojë të gjitha gjuhët e të gjitha vendeve të zhvilluara të botës. Nuk kam fjalë për të, sepse me Putinin duhet të veprojmë, jo të flasim. Unë kam vetëm një pIumb për të”, ka thënë ajo.

- Advertisement -

Ajo tha: “Këto janë dy jetë shumë të ndryshme, të kundërta. Në jetën civile kam qenë i angazhuar në gjëra krejtësisht të ndryshme. Unë kisha biznesin tim, aty ‘uniforma’ ime ishte një fustan biznesi me taka, në Iuftë një fustan ushtarak i ashpër dhe beretë”, ka thënë ajo.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -