19.7 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

Mirena: Burimet thonë se Kushtetuesja e rrëzon Osmanin

- Advertisement -

Të rekomanduara

Gazetari Ilir Mirena ka thënë se “burimet e mirëinformuara” ka treguar që Gjykata Kushtetuese do të vendosë në favor të ish-deputetit Veton Berisha dhe kësisoj do ta rrëzojë Vjosa Osmanin nga presidenca.

Mirena ka shtuar se kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të provojë të bëhet president përsëri.

Ky është statusi i plotë i tij:

- Advertisement -

Pak konspiracion:

Ramush Haradinajt iu kane kthy shpresat se mund t’bahet President i Kosoves.

Burime te mireinformuara tregojne qe Gjykata Kushtetuese vendos ne favor te ish deputetit Veton Berisha, e kjo mund ta rrezoje Vjosa Osmanin. Pastaj, Ramushi provon te behet president. Nese ia del, AAK futet ne Qeverine Kurti. E shmoklanit Kurti i duhet nje krah i luftes qe ta zbatojne Zajednicen. Ramushi eshte karta e arte per k’so situata delikate.

Si dikur me Demarkacionin.

- Advertisement -

Harrohen krejt t’shamet ma t’ulta ndaj njani tjetrit dhe bashkejetojne te lumtur deri ne krizen e radhes.

Ka plot shenja qe qojne ne kete drejtim, afrimi i Kurtit me Ramushin dhe kili mili tjera te politikes kosovare…

Veç me Prindonin s’dihet çka bahet!…

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë