10.2 C
Pristina
Sunday, February 25, 2024

Mirena: Arben Xheladini e Mon Balaj nuk janë dëshmorë lirie, por viktima të protestës së Kurtit

- Advertisement -

Gazetari Ilir Mirena i ka reaguar Lëvizjes Vetëvendosje duke thënë se Arben Xheladini e Mon Balaja nuk ka rënë dëshmorë për lirinë.

- Advertisement -

Mirena përmes një shkrimi në Facebook e ka akuzuar VV’në për gënjeshtra dhe manipulime duke thënë se Xheladini e Balaj janë viktima tragjike të protestës së organizuar nga Albin Kurti dhe Vetëvendosje.

“Mos rreni, mos manipuloni! Arben Xheladini e Mon Balaj nuk kane ra deshmore per liri me 2007’ten.

- Advertisement -

Thjesht, jane viktima tragjike te protestes se organizuar nga Albin Kurti dhe Vetevendosje..“, shkroi Mirena.

Kujtojmë se pranë pllakës përkujtimorëve të Arben Xheladinit dhe Mon Balajt me rastin e 16 vjetorit të vrasjes së tyre sot kanë bërë homazhe krerë institucionesh, dhjetëra qytetarë, aktivistë, deputetë e ministra.

Ndërkaq, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se aktivistët e Vetëvendosjes janë dëshmorë të rënë në mbrojtje të vlerave të lirisë, barazisë, demokracisë dhe për vetëvendosjen e Republikës.

- Advertisement -

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -