8.6 C
Pristina
E diel, 4 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Ministria publikon çmimin tavan të derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 28 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 73 centë, i benzinës 1 euro e 42, duke shënuar ngritje për një cent nga dita e djeshme, derisa i gazit 72 centë, njëjtë sikur ditën e djeshme.

- Advertisement -

Këto çmime vlejnë deri ditën e merkurë në ora 10:00.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -