13.4 C
Pristina
Wednesday, September 28, 2022
- Advertisement -

Ministria cakton çmimet e karburanteve për sot

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka publikuar për sot çmimet tavan të karburanteve.

Çmimi për dizel brenda 24 orëve të ardhshme do të jetë 1 euro e 76 centë, derisa benzina do të kushtojë 36 centë më lirë se dizeli.

- Advertisement -

Ndërkohë çmimi maksimal i lejuar për gasin është 76 centë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -