13.4 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Ministri Çeku ia heq kapelen Muratit për “qëndrimin dinjitoz” gjatë aksionit të PSD’së

Ministri i Rinisë, Kulturës dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ia ka hequr kapelën ministrit të Financave, Hekuran Murati për ‘qëndrimin dinjitoz’ gjatë aksionit me miell të PSD’së.

Çeku përmes një shkrimi në Facebook tha se buzëqeshja e Muratit është integriteti i tij moral e profesional.

- Advertisement -

Sipas tij, kjo buzëqeshje është përgjigjja e të dinjitetshmit ndaj kamikazit politik.

“I heq kapelën ministrit Murati, buzëqeshja e tij është integriteti i tij moral e profesional. Është përgjigjja e të dinjitetshmit ndaj kamikazit politik. Për ju kemi vetëm buzëqeshje. Edhe zemrat tuaja plot helm meritojnë shërim”, shkroi Çeku.

Kujtojmë se sot rreth orës 15:00, aktivistë të PSD’së e gjuajtën me miell minstrin Murati, derisa ishte duke dalë nga një lokal në lagjen Dardania.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -