29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

Ministri britanik: Putin po dështon në terren, mund të shkojë me planin D

Sekretari britanik i Mbrojtjes Ben Wallace ka thënë se “rusët po dështojnë në terren në shumë zona” në Ukrainë.

“Plani A, B dhe C i Putinit kanë dështuar dhe ai mund të shikojë planin D”, tha Wallace për pushtimin rus në një intervistë me Sky News.

- Advertisement -

Ai tha se beson se Iufta kundër Rusisë është një “kauzë fisnike”, duke e karakterizuar luftën si një “shtet fashist që po pushton Ukrainën”.

Wallace, i cili ka mbikëqyrur përpjekjet britanike për të pajisur Ukrainën me armë antitank, automjete të blinduara dhe municione, tha se “të gjithë” besojnë se pushtimi është “i gabuar dhe brutal”.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -