13.4 C
Pristina
Monday, May 27, 2024

Milazim Krasniqi: Nëse Vuçiqi frikësohet nga Haki Abazi, Kurti nuk duhet me fjetë rehat sonte

- Advertisement -

Profesori dhe analsiti politik Milazim Krasniqi thotë se nëse presidenti serb Aleksandër Vuçiq frikësohet nga Haki Abazi, atëherë edhe kryeministri Albin Kurti nuk duhet me fjetë rehat sonte.

- Advertisement -

Kjo pasi, sipas Abazit, ishte Kurti i cili ka kërkuar dorëheqjen e tij prej pozitave të cilat i mbanë në kuadër të LVV-së.

Për këtë, Krasniqi thotë se te Rekfolleri nuk ka darkë falas, pasi ka rrezik që ta nxjerrë për hundësh.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Vuçiqi e përmendi disa herë me emër e mbiemër Haki Abazin, gjatë polemikave me disa deputetë të opozitës serbe. Konkludimi i Vuçiqit ishte se Haki Abazi është i rrezikshëm. Nëse frikësohet Vuçiqi nga Haki Abazi, tybe Kurti nuk duhet me fjetë rehat sonte. Fort tutna që darkë falas nuk ka te Rokfelleri. Ka rrezik që ta nxjerrë për hundësh.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -