2C
Pristina
5 Mars, 2021 - 05:23

Miku i madh Eliot Engel uron Kosovën për ditën e Pavarësisë

Ish-kongresisti amerikan dhe një nga miqtë e mëdhenj të Kosovës, Eliot Engel, ka uruar Kosovën për 13 vjetorin e Pavarësisë.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Kosovë! E ardhmja mund të sjellë paqe dhe prosperitet. # Kosova13” ka shkruar Eliot në Twitter.

Ish kongresisti amerikan është një mbështetësit më të mëdhenj të vendit tonë. E ish-kongresistin amerikan, shteti i Kosovës e ka nderuar kohë më parë me mirënjohje për kontributin e tij në çështjen e Kosovës gjatë viteve 90 e pas luftës.

Muajin e kaluar, Engel i dha fund detyrës në Kongres pas qëndrimit 31 vjeçar pasi që nuk u rizgjodh edhe për një mandat.

Të fundit

Të tjera nga rubrika