15.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Mësohet arsyeja pse u përplasën para kamerave Kurti e Konjufca

Albin Kurti dhe Glauk Konjufca janë fjalosur para kamerave me njëri tjetrin, në një moment që është kapur nga disa kameramanë që ndodheshin në sallën e Kuvendit.

Sipas burimeve të Nacionales, përplasja ka ndodhur për shkak të mocionit të Partisë Demokratike (PDK) për grevën.

- Advertisement -

Glauk Konjufca, kryekuvendar, argumentonte se duhej të flitej për çështjen e Grevës së Përgjithshme, ndërkohë që tjetër mendim kishte kryeministri Albin Kurti.

Grimasat e z. Konjufca tregojnë mospajtimet që ai kishte në atë moment me atë që po thoshte kryeministri, e në anën tjetër, tepër i nervozuar u duk edhe Albin Kurti kur u kthye para deputetëve.

Në momentet e fjalosjes, Kurti bënte gjeste edhe me duar në drejtim të kryekuvendarit por fjalët e sakta që janë thënë gjatë këtij ndërveprimi ishte e pamundur të dëgjoheshin.

Dalin pamje të një përpIasje mes Albin Kurtit dhe Glauk Konjufcës (Video)

- Advertisement -

 

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -