15.1 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Mësimdhënësi nga Vitia me apel për SBASHK-u dhe Qeverinë

Greva e mësimdhënësve po vazhdon në Kosovë për çka ende nuk ka filluar procesi mësimor.

Një mësimdhënës nga Vitia, Musah Ramizi përmes një postimi në Facebook ka apeluar tek SBASHK-u dhe Qeveria e Kosovës të nisin një dialog dhe të gjejnë jë zgjidhje për fillimin e procesit mësimor.

- Advertisement -

“Sa i rëndë qëndrimi në shkollë pa nxënës”, ka shkruar ai.

Ndryshe, Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës të Kosovës, Rrahman Jasharaj ka deklaruar se greva do të vazhdojë sepse nuk janë plotësuar kërkesat e tyre.

Postimin i plotë:

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -