fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Mes lotësh, rivarrosen dhjetra dëshmorë në Marinë të Skënderajt

Në mes të emocioneve sot u rivarrosën një pjesë e dëshmorëve në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Marinë.

Kjo ishte një ceremoni mjaft pikëlluese jo vetëm për familjarët e dëshmorëve por edhe për të gjithë Drenicën.

- Advertisement -

Ceremonia u shoqërua edhe me praninë e përfaqësuesve komunalë të Skënderajt.

Kryetari Fadil Nura ka njoftuar për procesin e rivarrimit edhe në rrjetin social facebook.

Postimi i tij i plotë:

- Advertisement -

Ceremonia pikëlluese e rivarrimit të dhjetë dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u bashkuar përfundimisht me shokët e tyre të luftës në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë, dhe për t’u prehë paqësisht në rehatinë e tokës për të cilën flijuan jetën.
U qoftë i lehtë dheu i Kosovës!
Lavdi heronjve të lirisë!

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -