19.3 C
Pristina
Thursday, August 18, 2022
- Advertisement -

Mërgimtarit nga Suedia i shkruhet në veturë simboIi serb me katër S-ja

Një mërgimtarit nga Suedia, ndërsa ka kaluar nëpër territorin e Serbisë, për të hyrë në Kosovë, i është gërvishtur automjeti.

Siç shihet në pamjet e arritura në redaksinë e Klankosova.tv, në automjet shihet simboli famkeq serb, me katër S-ja.

- Advertisement -

Kujtojmë se që nga e diela, pati tensione në veri të vendit dhe në pikëkalimet kufitare, për shkak të vendimit të qeverisë së Kosovës për reciprocitet ndaj Serbisë, në targa dhe dokumente të identifikimit.

Me kërkesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Qeveria e Kosovës, mori vendim që të pezullojë zbatimin e reciprocitetit për 30 ditë./klankosova.tv

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -