fbpx
2.5 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Mërgimtari nga Gjermania kërkon mobilizimin e diasporës për blerjen e një helikopteri për Policinë e Kosovës

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Murat Makolli nga Prishtina, por që jeton në Gjermani ka propozuar organizimin e një kampanje në diasporë për blerjen e një helikopteri për Policinë e Kosovës.

Më këtë, sipas tij, i lehtësohet puna dhe ngritët siguria për mbrojtjen e vendit dhe luftimin e krimit.

- Advertisement -

“Kjo është iniciativë personale e imja, por që kërkojë nga biznesmenët dhe afaristë e nga gjithë mërgata të organizohemi ta ndihmojmë vendin dhe policinë e Republikës Kosovës”

Postimi i plotë i tij:

A mundemi të organizojmë një kompanie diaspora për blerjen e këtij helikopteri për Policinë e Republikës Kosovës.

Të ja lehtësojmë punën dhe të ngrihet siguria për mbrojtjen e vendit dhe luftimin e krimit .

- Advertisement -

Kjo është iniciativë personale e imja, por që kërkojë nga biznesmenët dhe afaristë e nga gjithë mërgata të organizohemi ta ndihmojmë vendin dhe policinë e Republikës Kosovës.

- Advertisement -

Të fundit

Euronews: SHBA kërkoi që Kosova të mos futet në agjendën e KiE për shkak të Asociacionit

Edicioni në gjuhën serbe i “euronews” raporton sot se SHBA-ja ka kërkuar që aplikimi i Kosovës për anëtarësim në...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -