8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Mërgimtari mitrovicas e ‘bind’ gruan gjermane të konvertohet në fenë islame

Mërgimtari mitrovicas, Rasim Avdyli, tashmë i njohur për të gjithë, ka “bindur” gruan e tij gjermane të konvertohet në fenë islame.

Avdyli u bë viral në rrjetet sociale me videot e publikuara, përmes së cilave i shpreh dashuri dhe mirënjohje gruas së tij gjermane.

- Advertisement -

Përmes një videoje në TikTok, Avdyli ka njoftuar se gruaja e tij ka vendosur të konvertohet në fenë islame, e ky konvertim do bëhet nesër në Xhaminë e Shipolit në Mitrovicë.

Rasim Avdyli ka marrë vëmendje të madhe për mënyrën se si e trajton gruan e tij gjermane, pa të cilën thotë se nuk mund ta paramendojë jetën.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -