fbpx
0.3 C
Pristina
E shtunë, 28 Janar, 2023

Mediet serbe: Vuçiq refuzon propozimin e BE-së, Kurti nuk tërhiqet nga gjobitjet e shoferëve me targa iIegale

Duhet Lexuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, janë takuar sot në Bruksel, për të gjetur një zgjidhje në lidhje me çështjen e targave ilegale në veri të vendit, ku, sipas Policisë së Kosovës, nesër do të fillojë gjobitja.

Sipas informatave të mediumit serb, Nova.rs, Vuçiq ka refuzuar propozimin e BE-së për zgjidhjen e kësaj çështje, përderisa Kurti ka insistuar se do të fillojë me gjobitjen e shoferëve që nuk i kanë zëvendësuar targat ilegale me ato RKS.

- Advertisement -

Të fundit

12 mijë pula u groposën në Skenderaj: Fermeri që ‘u mor në qafë’ nga vërshimet [VIDEO]

Fermerit Liridon Geci nga fshati Llaushë i Skënderajt, vërshimet i kanë shkaktuar dëme të mëdha materiale, përcjell portali Rajoni.org. Atij...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -