-5 C
Pristina
28 Nëntor, 2020 - 09:39

Mediet serbe i kapen Xherdan Shaqirit për blerjen e Lamborghinit

Futbollisti i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri e posedon një koleksion të shkëlqyer me makina luksoze, dhe gjithçka filloi kur ai nisi të luante për Bayern Munichun.

- Advertisement -

Mediat në Zvicër shkruajnë se mesfushori nga Kosova posedon dy Rolls-Royce në koleksionin e tij, secili me vlerë mbi 280 mijë euro, derisa ai thuhet se ka shpenzuar mbi 1.2 milionë euro për makina deri më tani.

Shaqiri gjithashtu ka në koleksion edhe Bentley Continental, Mercedes G-vagon, dy Wolkswagen – Toureg dhe Arteon.

Ndërkohë, Shaqiri “nderoi” veten së fundmi edhe me një Lamborghini tjetër.

Në stërvitjet me Zvicrën, Shaqiri erdhi me Lamborghini Urus, i cili ka vlerë prej mbi 230 mijë euro.

Lidhur me këtë kanë shkruar edhe mediat serbe, derisa “Kurir.rs” i drejtohet Shaqirit me fjalën “provokator” shkaku i festimit të tij me shqiponjën dykrenore në ndeshjen e Kupës së Botës mes Serbisë dhe Zvicrës.

“Provokatori Shaqiri ka blerë një makinë të re. Lamborghini në koleksionin e tij të miliona eurove”, ka shkruar mediumi në fjalë.

Të fundit

Hoxha kosovar e quan Shefqet Krasniqin manipulues, sharës, fyes e kontradiktor

Hoxha kosovar Drilon Gashi ka drejtuar akuza të rënda ndaj hoxhës Shefqet Krasniqi. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Gashi e ka...

MPJD e Kosovës mbulohet nga flamuri kuq e zi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është mbuluar ngjyrat kuq e zi. Flamuri kombëtar kuq e zi është vendosur në ballë te ndërtesës së...

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me...

Haradinaj: Nëse doni ta nominoni Murat Jasharin për president, mblidhni nënshkrimet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po shprehet e bindur se lideri i saj, Ramush Haradinaj do të jetë presidenti i ardhshëm i vendit. Por,...

Veliu apel llapjanëve para zgjedhjeve: Mos bini pre e interesave të VV’së

Ministri i Mbrojtjes, Agim Veliu, njëherësh edhe ish-kryetar i komunës së Podujevës, i ka bërë thirrje qytetarëve llapjanë të dalin masivisht në zgjedhje. Veliu, përmes...

Arban Abrashi thyen rëndë ligjin, del në fushatë me COVID – a do të dënohet me 500 euro?

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka bërë një shkelje tërëndë ligjore. Pas nëntë ditëve që ka njoftuar se është i infektuar me virusin Covid-19,...

E ulët: Mjeku i QKUK’së e quan “gërxhul” Isa Mustafën, pyet nëse akoma është gjallë

Nuk janë të rralla komentet ofenduese ndaj kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës. Një i tillë është lënë edhe sonte në shkrimin...

Të tjera nga rubrika

Hoxha kosovar e quan Shefqet Krasniqin manipulues, sharës, fyes e kontradiktor

Hoxha kosovar Drilon Gashi ka drejtuar akuza të rënda ndaj hoxhës Shefqet Krasniqi. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Gashi e ka...

MPJD e Kosovës mbulohet nga flamuri kuq e zi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është mbuluar ngjyrat kuq e zi. Flamuri kombëtar kuq e zi është vendosur në ballë te ndërtesës së...

Haxhiu: Veprimi i Arban Abrashit vepër penale, të veprojë policia e prokuroria

Anëtarja e LVV-së, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi nuk ka respektuar masën e vetizolimit pas infektimit me...

Haradinaj: Nëse doni ta nominoni Murat Jasharin për president, mblidhni nënshkrimet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po shprehet e bindur se lideri i saj, Ramush Haradinaj do të jetë presidenti i ardhshëm i vendit. Por,...