fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Mediat serbe: Vuçiq ka biseduar në telefon deri në orën 5:30 të mëngjesit me Listën Serbe

Mediat serbe kanë raportuar se presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka folur tërë natën në telefon me përfaqësuesit e Listës Serbe.

Kjo vjen pas paralajmërimeve të Listës Serbe për dalje nga insticionet e Kosovës, shkaku i shkarkimit të drejtorit të Policisë në veri, Nenad Gjuriq.

- Advertisement -

“Direkt dhe në telefon bisedimet kanë zgjatur deri në orën 5:30 të mëngjesit të sotëm, serbët janë të indinjuar, kashta e fundit ka qenë shkarkimi i drejtorit rajonal të Mitrovicës së Veriut, Nenad Gjuriq, për të cilin Albin Kurti nuk ka asnjë autoritet. Nuk mund ta shkarkojë”, raportojnë mediat serbe duke u thirrur në burime, raportime këto që janë përcjellur edhe nga mediat lokale serbe të veriut.

Sipas të njëjtave raportime, serbët tanimë janë të interesuar dhe vendosur t’i braktisin institucionet.

Madje, sipas “Blic” serb, Vuçiq sot do t’i informojë BE-në dhe SHBA-në për qëndrimin e tyre në lidhje me situatën në Kosovë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -