fbpx
29.7 C
Pristina
E martë, 24 Maj, 2022

Mediat greke publikojnë fenomenin: Ky është fshati grek, ku të gjithë flasin shqip (VIDEO)

Rekomandime

Pikati është fshati i fundit në Gramoz para se të kalosh nga Greqia për në kufirin shqiptar.

Banorët e këtij fshati janë njohës të mirë të kulturës dhe gjuhës shqipe. Ata tregojnë për miqësitë përtej kufirit dhe marrëdhëniet e hershme.

Më shumë artikuj

Të fundit