18.7 C
Pristina
Sunday, October 1, 2023

Me Leopardin gjerman, ukrainasit arritën të fitojnë betejën kundër dy tankeve ruse – një prej tyre u godit direkt nga tre kilometra

- Advertisement -

Tanku gjerman Leopard që i është dhënë ukrainasve ka arritur ta fitojë betejën me dy tanke në jug të vendit.

- Advertisement -

Pamjet e filmuara nga ajri shfaq betejën e pazakontë, mes tankut të ukrainasve dhe atyre rusë në afërsi të Robotyne, transmeton Telegrafi.

E pavarësisht se shkrepja e predhës ndodhi nga një distancë prej tre kilometrave, ukrainasit arritën që me Leopardin ta realizojnë goditjen direkte të tankut rus.

- Advertisement -

Ndërkaq tanku i dytë rus nga frika se mund ta ketë fatin e njëjtë sikurse e para, vendosë të largohet me shpejtësi.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -