fbpx
1.1 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

“Me këtë pajisje do e shkatërrojmë Rusinë”, Ukrainës i shkon mjeti i fuqishëm ushtarak

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksii Reznikov njoftoi me një foto në Twitter se raketat LRU të furnizuara nga Franca kishin mbërritur në Ukrainë.

Raketuesi i shumëfishtë bazohet në sistemin amerikan të raketave të lëshimit të shumëfishtë M270 dhe është homologu i ushtrisë franceze me sistemin amerikan Himars, të cilin Ukraina tashmë e ka.

“Me LRU, ushtria ukrainase tani është edhe më e pajisur për të zmbrapsur dhe shkatërruar armikun,” shkroi Reznikov në Twitter.

- Advertisement -

Franca thuhet se ka dorëzuar gjithsej tre raketues të tillë.

- Advertisement -

Të fundit

Qeveria mban mbledhje, miratohen dy vendime

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e 122-të të saj në mënyrë elektronike. Sipas komunikatës së Zyrës së Kryeministrit në...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -