6 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

Me drone kamikazë ukrainasit ‘deklasojnë’ rusët duke ia shkatërruar sistemet e shtrenjta ajrore

- Advertisement -

Rekomandime

Ushtria ukrainase shkatërroi sisteme ruse të mbrojtjes ajrore të llojit TOR M2 dhe S-300VM duke përdorur drone kamikazë.

- Advertisement -

Një video e publikuar në Twitter tregon momentin kur këto sisteme shpërthejnë në flakë pasi ishin në cak nga forcat ukrainase.

Siç raportohet këto sisteme ajrore janë goxha të shtrenjta.

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit